Hakkımızda

Hakkımızda

Ambalaj, tekstil malzemeleri ve kırtasiye sektöründeki 25 yıldan fazla tecrübemiz ve deneyimli ekibimizle sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz. Önceliği müşteri memnuniyeti olan Çakır Ambalaj hâla aynı kararlılığıyla çalışmalarına devam ediyor. Tecrübeli ekip ve son derece yüksek teknolojiyle üretilen ürünleriyle Çakır Ambalaj sizlerle. Ayrıca gelişen teknolojiyle geri dönüşüme fazlasıyla önem veren firmamız ülke kaynaklarını korumaya özen gösteriyor.

hakkımızda

SIKÇA SORULAN SORULAR

Piyasaya süren işletmenin o yıl içinde piyasaya sürdüğü ambalajların ger kazanılması gereken miktarını belirleyen orandır. Piyasaya süren bu hedefe ulaştığını belgelemek zorundadır. Geri kazanım hedefleri; piyasaya sürdüğü miktarın 2017, 2018 ve 2019 yılları için ahşap hariç % 54’üdür. Ahşap için ise bu miktar; 2017 yılı için %9, 2018 yılı için %11, 2019 yılı için %13’üdür.
İnsanların sosyal ve ekonomik faaliyetleri sonucu, kullanım süresi dolmuş ve artık doğa için zararlı hale gelen her türlü maddeye atık denir. Karton, cam, metal, plastik gibi maddeler atık olarak sınıflandırılabilir. Atıkların yeniden değerlendirilmesi ancak geri dönüşüm ile sağlanır. Geri dönüşüm, yeniden değerlendirilme imkanı olan bu atıkların fiziksel veya kimyasal işlemlere tabi tutularak ikinci bir hammaddeye dönüştürülmesine denir. Geri dönüşümde amaç kaynakların aşırı ölçüde kullanımını önlemek, atıkların kaynaklarında ayrıştırılmasını sağlamak, atık çöp miktarının azalmasını sağlamaktır.

Ambalaj üretiminde başlıca yapılması gereken ürünü tanımaktır. Ürünü tanıyarak ürünün niteliklerini belirlemek, ürüne uygun ambalaj stratejisi oluşturmak ambalaj üretiminin ilk basamağıdır. Ürünün niteliğine ve içeriğine uygun bir ambalaj için doğru ambalaj malzemesi ve paketi seçmek ürünün sağlığı ve kullanılabilirliği açısından oldukça önemlidir. Hedef kitle göz önünde bulundurularak grafik tasarım ekibiyle de desteklenen ambalajlar ürüne uygun ambalaj tasarımıyla ve bilgilendirici içerikler ile üretime sunulur.

  • Satış Ambalajı (Birincil Ambalaj)
  • Grup Ambalajı (İkincil Ambalaj)
  • Nakliye Ambalaj
Çakır Ambalaj Logo

KATEGORİLERİMİZ

Ambalaj Malzemeleri

En kaliteli ve en ucuz toptan yüzlerce farklı türde ambalajlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kesimhane Malzemeleri

Kesimhanenizde eksik veya lazım olan malzemeleri bizden temin edebilirsiniz.

Modelhane Malzemeleri

Her türlü modelhane malzemesi için ürünlerimize göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kırtasiye Malzemeleri

Her türlü okul kırtasiye araç gereçleri için bizimle iletişime geçebilir veya mağazamıza uğrayabilirsiniz

X